所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Sensor Type | :Ultrasonic |
| Sensing Range Min | :15mm |
| Sensing Range Max | :300mm |
| Switching Frequency | :380kHz |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Length / Height | :113mm |
| Frequency | :170kHz |
| IP / NEMA Rating | :IP65 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Power Consumption | :800mW |
| Sensing Distance Max | :300mm |
| Sensing Distance Min | :15mm |
| Sensor Output1 | :Current / Voltage |
| Series | :UC300 |
| Supply Voltage Max | :30VDC |
| Supply Voltage Min | :10VDC |
| Weight (kg) | 0.24 |
| Tariff No. | 90318038 |
咨询QQ
热线电话