所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28PLCC |
| Type | Brushless DC Motor Controller |
| Maximum Operating Current | 30 mA |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | PLCC |
| Standard Package Name | PLCC |
| Maximum Operating Current | 30 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Package Height | 4.57(Max) - 0.51(Min) |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 |
| Package Width | 11.58(Max) |
| PCB | 28 |
| Package Length | 11.58(Max) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 10 |
| Pin Count | 28 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | General Purpose |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Voltage - Supply | 10 V ~ 18 V |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Interface | Parallel |
| Output Configuration | Pre-Driver |
| Other Names | 296-15064-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 10 V to 18 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Fan / Motor Controllers / Drivers |
| Product Category | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| Factory Pack Quantity | 37 |
| Series | UC3625 |
| Supply Current | 30 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | PLCC |
| Operating Current | 30 mA |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 10 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 18 V |
| Motor Type | :DC Brushless |
| No. of Outputs | :6 |
| Output Current | :200mA |
| Output Voltage | :50V |
| Driver Case Style | :LCC |
| No. of Pins | :28 |
| Supply Voltage Min | :10V |
| Supply Voltage Max | :18V |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :3625 |
| Controller Type | :Motor |
| IC Generic Number | :3625 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Output Current Max | :500mA |
| Output Type | :Open Collector |
| Output Voltage Max | :5.3V |
| Supply Voltage Range | :10V to 18V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.00118 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | PLCC (FN) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 37 | TUBE |
| Operating Supply Current | 14.5 |
| TI Design | |
| Functional Diagram | fbd_slus353c.gif |
| Rating | Catalog |
| Operating Supply | 18 |
| Package Group | PDIP PLCC SOIC |
| Datasheet | SLUS353C |
| Reference Design | |
| Peak Output Current | 0.5 |
| Special Features | Brushless DC Motor Control Current-Limited Diff Curr Sense Amp Switching Control Tachometer |
| HiRel |
咨询QQ
热线电话