所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Number of PWM Outputs | 1 |
| Output Current | 1000(Max) mA |
| Switching Frequency | 500 KHz |
| Maximum Duty Cycle | 48(Typ) % |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Rise Time | 50 ns |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Output Current | 1000(Max) |
| Adjustable Output | No |
| Switching Frequency | 500 |
| Rise Time | 50 |
| On/Off Pin | No |
| Maximum Duty Cycle | 48(Typ) |
| Packaging | Rail |
| Maximum Operating Supply Voltage | 30 |
| Control Method | Current Mode PWM Controller |
| Fall Time | 50 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Topology | Boost|Flyback |
| Pin Count | 8 |
| Synchronous Pin | No |
| Lead Shape | Through Hole |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle | 50% |
| Flyback | Yes |
| Buck | No |
| Cuk | No |
| Boost | Yes |
| Isolated | Yes |
| PWM Type | Current Mode |
| Frequency - Max | 275kHz |
| Voltage - Supply | 7.6 V ~ 30 V |
| Inverting | Yes |
| Doubler | No |
| Divider | No |
| Other Names | UC3845BNGOS |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10.16 x 6.6 x 3.44mm |
| Fall Time | 50ns |
| Height | 3.44mm |
| Length | 10.16mm |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Maximum Switching Frequency | 500 kHz |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | PDIP |
| Width | 6.6mm |
| Operating Supply Voltage | 30 V |
| Product Category | Switching Controllers |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Duty Cycle - Max | 48 % |
| Output Voltage | 4.9 V to 5.1 V |
| Package / Case | PDIP-8 |
| Type | Current Mode PWM Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Switching Freq | 500 KHz |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Max) | 30 V |
| Supply Voltage Min | :12V |
| Supply Voltage Max | :25V |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :8 |
| Frequency | :52kHz |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Current,InputBias | -2μA |
| Current,Output | +12mA(Sink),-1mA(Source) |
| Current,Supply | 30mA |
| Frequency,Oscillator | 250kHz |
| PackageType | PDIP-8 |
| PowerDissipation | 1.25W |
| PrimaryType | Controllers |
| Regulation,Line | 2mV |
| Regulation,Load | 3mV |
| RegulatorType | DC-DC |
| Temperature,Operating,Range | 0to+70°C |
| Time,Fall | 50ns |
| Time,Rise | 50ns |
| Voltage,Gain | 3V/V |
| Voltage,Input | -0.3to+5.5V |
| Voltage,Noise | 50μV |
| Voltage,Output | 5V |
| Voltage,Output,High | 13.5V |
| Voltage,Output,Low | 1.6V |
| Voltage,Supply | 36V |
| Voltage,Supply,RejectionRatio | 70dB |
| Case | DIP8 |
| Output current | 1A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | adjustable |
| Gross weight | 0.99 g |
| Output voltage | 13.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 50 |
| spg | 50 |
咨询QQ
热线电话