所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SSOP |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Dimming | No |
| Drawing Number | 296; 4073301-2; DBQ; 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 24 V |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency | 57kHz ~ 78kHz |
| Type | Ballast Controller |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Product | Electronic Ballast Controller |
| Product Category | Display Drivers & Controllers |
| Series | UC3872 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SSOP (DBQ) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| Rating | Catalog |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| Vin | 24 |
| Control Topology | Push-Pull |
| Package Group | PLCC SOIC SSOP |
| Datasheet | SLUS178 |
| Special Features | External Sync Lamp Intensity Control Open Lamp Detect Soft Start |
| Supply Current | 11 |
| Shutdown Current | 1 |
咨询QQ
热线电话