所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Positive Voltage |
| Supplier Package | SOIC |
| Pin Count | 16 |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| Maximum Supply Current | 11 mA |
| Minimum Operating Supply Voltage | 15 V |
| Fault Management | Latched Off|Auto-Retry |
| External FET | N-Channel |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Maximum Operating Temperature | 70 °C |
| External Sense Resistor | Yes |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Programmable Features | Auto Retry, Circuit Breaker, Current Limit, Fault Timeout, Latched Fault |
| Features | UVLO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Internal Switch(s) | No |
| Packaging | Tube |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 5mA |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 15 V ~ 1000 V |
| Other Names | 296-2337-5 |
| Feature Pins | CT, FLTOUT, /LATCH, MAXI, PLIM, /SHTDWN, (VREF,/CATFLT) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Family Name | UCC3917 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 15 V |
| Linear Misc Type | Positive Voltage |
| Product Length (mm) | 9.9 mm |
| Product Depth (mm) | 3.91 mm |
| Product Height (mm) | 1.58 mm |
| DELETED | Compliant |
| 功能引脚 | CT, FLTOUT, /LATCH, MAXI, PLIM, /SHTDWN, (VREF,/CATFLT) |
| 可编程特性 | Auto Retry, Circuit Breaker, Current Limit, Fault Timeout, Latched Fault |
| 内部开关 | No |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 电源 | 15 V ~ 1000 V |
| 特性 | UVLO |
| 封装/外壳 | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 应用 | General Purpose |
| 类型 | Hot Swap Controller |
| 通道数 | 1 |
| 电流 - 电源 | 5mA |
咨询QQ
热线电话