所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Programmable Features | Auto Retry, Circuit Breaker, Current Limit, Fault Timeout, Latched Fault |
| Features | UVLO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 5mA |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 15 V ~ 1000 V |
| Number of Channels | 1 |
| Type | Hot Swap Controller |
| Internal Switch(s) | No |
| Feature Pins | CT, FLTOUT, /LATCH, MAXI, PLIM, /SHTDWN, (VREF,/CATFLT) |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Family Name | UCC3917 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 15 V |
| Linear Misc Type | Positive Voltage |
| Product Length (mm) | 9.9 mm |
| Product Depth (mm) | 3.91 mm |
| Product Height (mm) | 1.58 mm |
咨询QQ
热线电话