所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Direction Type | Uni-Directional |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Clamping Voltage | 9.5 |
| Package Width | 1.28 |
| PCB | 2 |
| Maximum Leakage Current | 0.5 |
| Type | TVS |
| EU RoHS | Compliant |
| Capacitance Value | 50 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Configuration | Single |
| Supplier Package | SOD-323 |
| Standard Package Name | SOD-323 |
| Maximum ESD Protection Voltage | 30@HBM |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Working Voltage | 3.3 |
| Package Length | 1.64 |
| Pin Count | 2 |
| Package Height | 1.07(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 9.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 3.5V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Frequency | 50pF @ 1MHz |
| Standard Package | 3,000 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 100W |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 10A (8/20µs) |
| Package/Case | SC-76, SOD-323 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | UCLAMP3301DCT |
| TVS Polarity | :Unidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | :3.3V |
| Clamping Voltage Vc Max | :9.5V |
| Peak Pulse Current Ippm | :10A |
| Diode Case Style | :SOD-323 |
| No. of Pins | :2 |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Capacitance Cd @ Vr Typ | :30pF |
| Clamping Voltage @ 8/20µs Max | :9.5V |
| Diode Type | :TVS |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Peak Pulse Power | :200W |
| Stand-off Voltage | :3.3V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000048 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话