所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SSOP |
| Conversion Rate | 100 Ksps |
| Architecture | Interpolation Filter |
| Digital Interface Type | Serial |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Output Type | Voltage |
| Signal to Noise Ratio | 100(Typ) dB |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 2 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4.5(Max) |
| PCB | 16 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of DAC Channels | 2 |
| Power Supply Type | Analog and Digital |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Converter Type | Audio |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.6 |
| Package Length | 5.3(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.8 |
| Package Height | 1.4(Max) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 24 |
| Number of Outputs and Type | 2 Voltage, Unipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 100k |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Number of Converters | 2 |
| Package/Case | 16-LSSOP (0.175", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5.3 x 4.5 x 1.4mm |
| Height | 1.4mm |
| Length | 5.3mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Output Polarity | Unipolar |
| Package Type | SSOP |
| Typical Single Supply Voltage | 2 V |
| Width | 4.5mm |
| Operating Supply Voltage | 2 V |
| Product Category | Audio D/A Converter ICs |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| SNR | 100 dB |
| Interface Type | Serial |
| Package / Case | SSOP-16 |
| Factory Pack Quantity | 93 |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Part # Aliases | UDA1334BTSDH |
| Number of DAC Outputs | 2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 1.8 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 2 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| 采样率(每秒) | 100k |
| 供应商器件封装 | 16-SSOP |
| 输出数和类型 | 2 Voltage, Unipolar |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压源 | Analog and Digital |
| 位数 | 24 |
| 数据接口 | Serial |
| 转换器数 | 2 |
| 封装/外壳 | 16-LSSOP (0.175", 4.40mm Width) |
| 数字式接口类型 | 串行 |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 高度 | 1.4mm |
| 数模转换器通道数目 | 2 |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 典型单电源电压 | 2 V |
| 宽度 | 4.5mm |
| 封装类型 | SSOP |
| 转换率 | 100ksps |
| 引脚数目 | 16 |
| 长度 | 5.3mm |
| 输出极性 | 单极 |
| 尺寸 | 5.3 x 4.5 x 1.4mm |
| 结构 | 内插滤波器 |
| Polarity | Unipolar |
| Supply Type | Analog and Digital |
| Product | Audio DACs |
| Brand | NXP Semiconductors |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 100 dB |
| Sampling Rate | 100 kS/s |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
咨询QQ
热线电话