所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SSOP |
| Conversion Rate | 100 Ksps |
| Architecture | Interpolation Filter |
| Digital Interface Type | Serial |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Output Type | Voltage |
| Signal to Noise Ratio | 100(Typ) dB |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Digital to Analog Converters - DAC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Converters | 2 |
| Interface Type | Serial |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SSOP-16 |
| Packaging | Reel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
| Part # Aliases | UDA1334BTSDH-T |
| Typical Single Supply Voltage | 2 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4.5(Max) |
| PCB | 16 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of DAC Channels | 2 |
| Power Supply Type | Analog and Digital |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Converter Type | Audio |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.6 |
| Package Length | 5.3(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.8 |
| Package Height | 1.4(Max) |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 24 |
| Number of Outputs and Type | 2 Voltage, Unipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 100k |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Package/Case | 16-LSSOP (0.175", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2 V |
| Product | Audio DACs |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Height | 1.4 mm |
| Length | 5.3 mm |
| Number of Channels | 2 Channel |
咨询QQ
热线电话