所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-263AB |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Dual Common Cathode |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 200 V |
| Peak Average Forward Current | 10 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 25 ns |
| Peak Reverse Current | 10 uA |
| Peak Forward Voltage | 1.25 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 55 A |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 800 |
| MOQ | 800 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 5A |
| Supplier Device Package | TO-263AB |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25ns |
| Diode Type | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 200V |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| Product Category | Rectifiers |
| Forward Continuous Current | 10 A |
| Forward Voltage Drop | 1.25 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Reverse Voltage | 200 V |
| Reverse Current IR | 10 uA |
| Recovery Time | 25 ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TO-263AB |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Max Surge Current | 55 A |
| If - Forward Current | 10 A |
| Ir - Reverse Current | 10 uA |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Termination Style | Through Hole |
| Vr - Reverse Voltage | 200 V |
| Height | 4.83 mm |
| Width | 9.14 mm |
| Length | 10.45 mm |
| Vf - Forward Voltage | 1.25 V |
咨询QQ
热线电话