所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-263AB |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Dual Common Cathode |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 V |
| Peak Average Forward Current | 8 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 50 ns |
| Peak Reverse Current | 30 uA |
| Peak Forward Voltage | 1.75@4A V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 65 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Packaging | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 4A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.75V @ 4A |
| Supplier Device Package | TO-263AB |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Diode Type | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30µA @ 600V |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Product | Rectifiers |
咨询QQ
热线电话