所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Collector Current (DC) | 0.5 A |
| Collector-Emitter Voltage | 50 V |
| Collector-Emitter Saturation Voltage | 1.6 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 16 |
| Polarity | NPN |
| Number of Elements | 7 |
| DC Current Gain | 1000 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Transistor Type | 7 NPN Darlington |
| Mounting Type | Through Hole |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 500µA, 350mA |
| Standard Package | 1,000 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Packaging | Tube |
| Power - Max | 1.47W |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 350mA, 2V |
| Other Names | ULN2003APG(CNHZA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话