所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Core Processor | 78K0S |
| Core Size | 8-Bit |
| Standard Package | 1 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 4x10b |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of I /O | 14 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2 V ~ 5.5 V |
| Program Memory Size | 1KB (1K x 8) |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Package / Case | 16-SSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| RAM Size | 128 x 8 |
| Speed | 10MHz |
| Supplier Device Package | * |
| Number of I/O | 14 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| USB | 0 |
| U(cc) max | 5.5 V |
| UART No | 0 |
| ROM Size | 1 KByte |
| DisplayResolut | 0 |
| Bus width | 8 bit |
| Automotive | NO |
| I²C No | 0 |
| SPI No | 0 |
| max NoADC | 4 channels |
| ROM-Type | FLASH |
| Digital I/O | 14 pins |
| T(A)max | 85 °C |
| max No PWM | 2 |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
| Package | SSOP16 |
| EEPROM Size | 0 Byte |
| T(A)min | -40 °C |
| CAN No | 0 |
| max NoTimer | 2 |
| Frequency (max) | 10 MHz |
| U(cc) min | 2.0 V |
| max ADC Resol | 10 bit |
咨询QQ
热线电话