所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | TVS |
| Pin Count | 2 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage | 56.7 V |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Working Voltage | 33 V |
| Maximum Leakage Current | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature | -65 °C |
| Maximum Operating Temperature | 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | Power Mite |
| Standard Package Name | DO-216-AA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Width | 1.91 |
| Configuration | Single |
| Package Height | 1.02 |
| Maximum Clamping Voltage | 56.7 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Working Voltage | 33 |
| Tab | Tab |
| PCB | 1 |
| Package Length | 1.91 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Maximum Leakage Current | 1 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 56.7V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | Powermite |
| Voltage - Breakdown (Min) | 36.8V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 33V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1000W (1kW) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.65A |
| Package/Case | DO-216AA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package / Case | DO-216AA |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Brand | Microsemi |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Height | 1.14 mm |
| Length | 2.03 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话