所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | TVS |
| Pin Count | 2 |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage | 21.6 V |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Working Voltage | 12 V |
| Maximum Leakage Current | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature | -65 °C |
| Maximum Operating Temperature | 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Supplier Package | Power Mite |
| Standard Package Name | DO-216-AA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Width | 1.91 |
| Configuration | Single |
| Package Height | 1.02 |
| Maximum Clamping Voltage | 21.6 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Working Voltage | 12 |
| Tab | Tab |
| PCB | 1 |
| Package Length | 1.91 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Maximum Leakage Current | 1 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 21.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Package / Case | DO-216AA |
| Supplier Device Package | Powermite |
| Voltage - Breakdown (Min) | 13.8V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 12V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1000W (1kW) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 6.94A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Clamping Voltage | 21.6 V |
| Leakage Current (Max) | 1uA |
| Operating Temp Range | -65C to 150C |
| Package Type | Power Mite |
| Polarity | Bi-Directional |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1000 W |
| Reverse Breakdown Voltage | 13.8 V |
| Peak Pulse Current | 40.3 A |
| Reverse Stand-off Voltage | 12 V |
| Test Current (It) | 1 mA |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Operating Temperature Max Deg. C | 150C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -65C |
| Product Length (mm) | 1.91 mm |
| Product Depth (mm) | 1.91 mm |
| Product Height (mm) | 1.02 mm |
| Suppressor Type | TVS |
| Clamping Voltage (Max) | 21.6V |
| Working Voltage (Max) | 12V |
| Leakage Current | 1uA |
| Working Voltage | 12V |
咨询QQ
热线电话