所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Attenuation | 15.5dB/100m@100MHz, 22.2dB/100m@200MHz, 39.8dB/100m@600MHz, 52.7dB/100m@1GHz |
| Cable Shape | Coaxial |
| Capacitance | 98 pF/m |
| Characteristic Impedance | 50 Ω |
| Coaxial Type | URM76 |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Conductor Strand Type | Stranded |
| Connector Type | A |
| Core Strands | 7/0.32 mm |
| Insulation Material | PE |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Strands | 7 |
| Outer Diameter | 5mm |
| Reel Length | 100m |
| Sheath Colour | Black |
| Sheath Material | PVC |
| Size of Strands | 0.32 mm |
| Velocity ratio | 66% |
| Reel Length (Imperial) | :328ft |
| Reel Length (Metric) | :100m |
| Coaxial Cable Type | :URM76 |
| Jacket Colour | :Black |
| Jacket Material | :PVC (Polyvinyl Chloride) |
| No. of Max Strands x Strand Size | :7 x 0.32mm |
| External Diameter | :5mm |
| Impedance | :50ohm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Attenuation @ 100MHz | :15.5dB |
| Attenuation @ 1GHz | :52.7dB |
| Attenuation @ 200MHz | :22.2dB |
| Conductor Make-up | :7 / 0.32 mm |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Velocity of Propagation (%) | :66% |
| Voltage Rating V AC | :2000V |
| Weight (kg) | 4.41 |
| Tariff No. | 85444995 |
咨询QQ
热线电话