所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24QFN EP |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Standard Package | Trays |
| Standard Package | Boxed |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Data Rate | 115.2Kbps |
| Package Height | 1(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Supply Current | 19.93(Typ) |
| Transmitter and Receiver FIFO Counter | No |
| PCB | 24 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Width | 5 |
| Supplier Package | QFN EP |
| Package Length | 5 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Standard Supported | RS-232|RS-485 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 24 |
| Lead Shape | No Lead |
| Function | Bridge, USB to UART |
| Protocol | USB |
| Supplier Device Package | 24-QFN Exposed Pad (5x5) |
| Standards | USB 2.0 |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Interface | UART |
| Package/Case | 24-VQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话