所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Resistance | 2 MOhms |
| Tolerance | 0.01 % |
| Power Rating | 750 mW (3/4 W) |
| Voltage Rating | 1.4 kV |
| Temperature Coefficient | 5 PPM / C |
| Termination Style | Radial |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Dimensions | 12.7 mm W x 38.1 mm L x 1.91 mm H |
| Packaging | Bulk |
| Case Height | 1.91 mm |
| Case Length | 38.1 mm |
| Case Width | 12.7 mm |
| Lead Spacing | 34.29 mm |
| Product | Metal Film Resistors - Through Hole |
| Part # Aliases | MDN1250-06 |
| Resistance (Ohms) | 2M |
| Number of Terminations | 2 |
| Height | 0.520" (13.21mm) |
| Size / Dimension | 1.500" L x 0.075" W (38.10mm x 1.91mm) |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Standard Package | 1 |
| Composition | Ceramic |
| Package/Case | Radial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话