所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Type | Iron, Cordless (Butane) |
| Brand/Series | UTSeries |
| ForUseWith | Pinpointheat,removesurfacemountcomponents,repairvinyl,shrinkheatshrinktubing,solderanddesolder |
| Length | 10.3in. |
| Length,Overall | 10.3in. |
| Material | Iron |
| Power,Rating | 20to80W |
| Weight | 5.5Oz. |
| Tip Size | 3.3mm |
| Standards Met | UL Listed, GS Listed, TUV Listed |
| Brand Name | Master Appliance |
| Series | UT Series |
| Includes | Solder Tip, Heat Tip, Shrink Attachment, Spanner And Open End Wrench, Sponge And Stand Packed In A Metal Storage/Carrying Case |
| Minimum Operating Temperature | +482°F |
| Tip Shape | Standard|Hot Air|Chisel|Spade|Tapered Needle|Heat Shrink|Hot Knife |
| Power Rating | 20 to 80W |
| Product Type | Soldering Iron |
咨询QQ
热线电话