所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 81/8-Brick |
| Type | Step Up |
| Output Current | 20 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Input Voltage | 12(TYP) V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 66 W |
| Switching Regulator | Yes |
| Standard Package | Trays |
| Unit Pack | 21 |
| MOQ | 21 |
| Features | With Remote On/Off |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Size / Dimension | 2.30" L x 0.90" W x 0.38" H (58.4mm x 22.9mm x 9.7mm) |
| Efficiency | 89% |
| Packaging | Tube |
| Current - Output (Max) | 20A |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Power (Watts) - Max | 66W |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Isolation | 2.25kV (2250V) |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 66W |
| Package/Case | 8-DIP Module, 1/8 Brick |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Isolated DC/DC Converters |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 8-DIP Module, 1/8 Brick |
咨询QQ
热线电话