所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON OFF ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 20@12VDC A |
| Maximum DC Voltage Rating | 12 V |
| Contact Material | Silver Alloy/Silver Tin Oxide/Fine Silver |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Mechanical Life | 150000 Cycles |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| rohs | Compliant |
| Current Rating | 20 A |
| Contact Rating | 20 A |
| Series | V |
| Contact Form | SPST |
| Switch Function | ON - OFF - ON |
| Termination Style | Quick Connect Terminal |
| Voltage Rating DC | 12 V |
| Actuator | Rocker |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Configuration | :SPST |
| Switch Operation | :On-Off-On |
| Contact Current Max | :20A |
| Contact Voltage DC Nom | :12V |
| Switch Mounting | :Panel |
| Actuator / Cap Color | :Black |
| Contact Current DC Max | :20A |
| Weight (kg) | 0.023 |
| Tariff No. | 85365007 |
| ActuatorType | Rectangle |
| Brand/Series | VSeries |
| ContactForm | 6PDT |
| Current,Rating | 20Amps |
| DielectricStrength | 1500V |
| Material,Contact | SilverCad-Oxide,SilverTin-Oxide,FineSilver |
| MountingHoleSize | 0.83x1.45In. |
| MountingType | Snap-In |
| NumberofPoles | 6 |
| NumberofPositions | 3 |
| Operation | On-Off-On |
| Resistance,Contact | 10Milliohms(Max.)@4VDC |
| Resistance,Insulation | 50Megohms |
| Standards | ULListed,CSACertified,VDEApproved |
| Temperature,Operating,Maximum | 85°C |
| Temperature,Operating,Minimum | -40°C |
| Termination | QCTabs |
| Type | Rocker |
| Voltage,Rating | 12VAC |
咨询QQ
热线电话