所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Film Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | High Current |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Capacitance | 10 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 400 V |
| Series | V-735 P |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Termination Style | Axial |
| Case Diameter | 42.37 mm |
| Case Length | 57.15 mm |
| Dissipation Factor DF | 0.1 |
| ESR | 6 mOhms |
| Lead Diameter | 1.016 mm |
| Load Life | 1000 hr |
| Packaging | Bulk |
| Product | Metallized Polypropylene Capacitors |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | フィルムコンデンサ |
| 製品タイプ | High Current |
| 誘導体 | Polypropylene (PP) |
| 静電容量 | 10 uF |
| 公差 | 10 % |
| 定格電圧 | 400 V |
| シリーズ | V-735 P |
| 動作温度範囲 | - 55 C to + 105 C |
| 末端様式 | Axial |
| 寸法 | 42.37 mm Dia. x 57.15 mm L |
| ケースの直径 | 42.37 mm |
| ケースの長さ | 57.15 mm |
| 散逸係数 DF | 0.1 |
| リード線の直径 | 1.016 mm |
| 負荷寿命 | 1000 hr |
| パッケージ化 | Bulk |
| 製品 | Metallized Polypropylene Capacitors |
| 工場パックの数量 | 20 |
咨询QQ
热线电话