所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size Code | 0805 |
| Capacitance Value | 225 pF |
| Maximum AC Voltage Rating | 13 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 18 V |
| Clamping Current | 1 A |
| Maximum Surge Current | 30 A |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Varistor Voltage | 25.5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Varistors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | MLV |
| Voltage Rating DC | 18 V |
| Voltage Rating AC | 13 V |
| Clamping Voltage | 42 V |
| Peak Surge Current | 30 A |
| Surge Energy Rating | 0.1 J |
| Capacitance | 225 pF |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Mounting | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Case Width | 1.25 mm |
| Dimensions | 1.25 mm W x 2 mm L x 1.02 mm H |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Series | VC |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tradename | TransGuard |
| Product Length | 2.01 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum DC Voltage Rating | 18 |
| Product Depth | 1.25 |
| Maximum AC Voltage Rating | 13 |
| Product Height | 1.02 |
| Varistor Voltage | 25.5 |
| Tolerance Voltage | 10% |
| Clamping Current | 1 |
| Clamping Voltage | 42 |
| Technology | Multilayer |
| Energy | 0.1 |
| Maximum Surge Current | 30 |
| Matchcode | VC13V0805IMAX30A |
| Package | 0805 |
| Unit Pack | 1000 |
| Standard Leadtime | 18 weeks |
| MOQ | 1000 |
| Max.current | 30A |
| U(DC) | 18V |
| U(AC) | 13V |
| U(CL) | 42V |
| Automotive | NO |
| Energy | 0.1J |
| Maximum AC Volts | 13VAC |
| Maximum DC Volts | 18VDC |
| Current - Surge | 30A |
| Number of Circuits | 1 |
| Other Names | 478-2511-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 1.25mm |
| Height | 1.02mm |
| Length | 2.01mm |
| Package/Case | 0805 |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| AC Voltage Rating (Max) | 13 VAC |
| DC Voltage Rating (Max) | 18 VDC |
| Surge Current (Max) | 30 A |
| Product Length (mm) | 2.01 mm |
| Product Depth (mm) | 1.25 mm |
| Product Height (mm) | 1.02 mm |
| Voltage Tolerance | 10 |
| Lead Spacing | Not Required mm |
| Lead Style | Not Required |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Varistor Type | :Multilayer Varistor (MLV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | :30A |
| Varistor Case | :0805 |
| Clamping Voltage Vc Max | :42V |
| Peak Energy (10/1000uS) | :100mJ |
| Voltage Rating V DC | :18V |
| Voltage Rating V AC | :13V |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Breakdown Voltage Max | :28V |
| Breakover Voltage Min | :22.9V |
| Clamping Voltage @ 8/20µs Max | :40V |
| Inductance | :1.5nH |
| Leakage Current | :10µA |
| Nom Operating Voltage | :18V |
| PTC Fuse Case | :0805 |
| Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs | :30A |
| Suppressor Type | :Varistor |
| Surge Current | :30A |
| Transient Energy | :0.1J |
| Varistor Voltage @ 1mA | :22.95V |
| Varistor Voltage @ 1mA Max | :28.05V |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85334010 |
咨询QQ
热线电话