所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size Code | 1206 |
| Capacitance Value | 0.0047 uF |
| Maximum AC Voltage Rating | 2.3 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 3.3 V |
| Clamping Current | 1 A |
| Maximum Surge Current | 150 A |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Varistor Voltage | 5 V |
| Standard Package | Cut Tape |
| Product Category | Varistors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | MLV |
| Voltage Rating DC | 3.3 V |
| Voltage Rating AC | 2.3 V |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Peak Surge Current | 150 A |
| Surge Energy Rating | 0.4 J |
| Capacitance | 4700 pF |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Mounting | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Case Width | 1.6 mm |
| Dimensions | 1.6 mm W x 3.2 mm L x 1.02 mm H |
| Package / Case | 1206 (3216 metric) |
| Series | VC |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tradename | TransGuard |
| Product Length | 3.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum DC Voltage Rating | 3.3 |
| Product Depth | 1.6 |
| Maximum AC Voltage Rating | 2.3 |
| Product Height | 1.02 |
| Varistor Voltage | 5 |
| Tolerance Voltage | 20% |
| Clamping Current | 1 |
| Clamping Voltage | 12 |
| Technology | Multilayer |
| Energy | 0.4 |
| Maximum Surge Current | 150 |
| Matchcode | VC2,3V1206IMAX150A |
| Package | 1206 |
| Unit Pack | 1000 |
| Standard Leadtime | 19 weeks |
| MOQ | 1000 |
| Max.current | 150A |
| U(DC) | 3.3V |
| U(AC) | 2.3V |
| U(CL) | 12V |
| Automotive | NO |
| Energy | 0.4J |
| Maximum AC Volts | 2.3VAC |
| Maximum DC Volts | 3.3VDC |
| Current - Surge | 150A |
| Number of Circuits | 1 |
| Other Names | 478-3653-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Peak Surge Current @ 8/20µS | :150A |
| Varistor Case | :1206 |
| Clamping Voltage Vc Max | :12V |
| Peak Energy (10/1000uS) | :400mJ |
| Voltage Rating VDC | :3.3V |
| Voltage Rating VAC | :2.3V |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85363010 |
| Case | 1206 |
| Surge arrester type | Transguard |
| Height | 1.02mm |
| Gross weight | 0.07 g |
| Width | 1.6mm |
| Length | 3.2mm |
| Energy E10/1000µs | 400mJ |
| Multiplicity | 1 |
| Surge arresters application | electronic circuits protection against transient surges |
| Max operating voltage | 2.3V AC, 3.3V DC |
| Collective package [pcs] | 1000 |
| spg | 1000 |
咨询QQ
热线电话