所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Sensor Body Material | :PP (Polypropylene) |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Body Material | :PP (Polypropylene) |
| Case Material | :Polypropylene |
| Colour | :Black |
| Contact Configuration | :SPST-NC |
| Contact Current AC Max | :1A |
| Contact Voltage AC Max | :250V |
| External Length / Height | :59mm |
| Fixing Hole Diameter | :8.5mm |
| Float Diameter | :22mm |
| Lead Length | :0.1m |
| Material | :Polypropylene (Housing), Hollow Polypropylene (Float Material) |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Operating Temperature Min | :-30°C |
| Power Rating | :15W |
| Sensor Output1 | :SPST-NO / SPST-NC |
| Series | :VCS |
| Specific Gravity of Liquid Min | :0.65 |
| Switching Voltage AC / DC Max | :250VAC |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85365019 |
咨询QQ
热线电话