所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOIC |
| Linearity Error | ±0.05 %FSR |
| Converter Function | VFC|FVC |
| Full Scale Frequency | 100 kHz |
| Operating Supply Voltage | ±15 V |
| Power Supply Type | Dual |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±11 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Packaging | Tube |
| Package Width | 4(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 14 |
| Package Length | 8.75(Max) |
| Full Scale Frequency | 100 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±20 |
| Pin Count | 14 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Linearity | ±0.05% |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Frequency - Max | 100kHz |
| Full Scale | ±75ppm/°C |
| Type | Volt to Frequency and Frequency to Volt |
| Package/Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product Category | Voltage to Frequency & Frequency to Voltage |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Series | VFC32 |
| Unit Weight | 0.004564 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-14 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �11 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �20 V |
| Frequency | :500kHz |
| Full Scale Range | :10kHz to 100kHz |
| Linearity % | :0.05% |
| Supply Voltage Range | :± 11V to ± 20V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :14 |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :32 |
| Converter Type | :Frequency / Voltage + Voltage / Frequency |
| Input Voltage Max | :20V |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Current Max | :10mA |
| Output Voltage Max | :10V |
| Supply Current | :5.5mA |
| Supply Voltage Max | :20V |
| Supply Voltage Min | :11V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000129 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话