所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| Connector Size | Standard |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Silver over Nickel |
| Current Rating | 41A |
| Gender | Male |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Bayonet |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Number of Contacts | 9 |
| Series | VG95234 |
| Shell Size | 20 |
| Termination Method | Crimp |
| 触点类型 | 公插 |
| 连接器类型 | 公插 |
| IP 防护等级 | IP67 |
| 主体向性 | 直 |
| 外壳尺寸 | 20 |
| 最高工作温度 | +125°C |
| 安装类型 | 电缆安装 |
| 端接方法 | 压接 |
| 触点材料 | 铜合金 |
| 连接器尺寸 | 标准 |
| 额定电流 | 41A |
| 外壳材料 | 铝合金 |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 触点电镀 | 银镀镍 |
| 触点数目 | 9 |
| 接合型 | 卡口式 |
| 系列 | VG95234 |
咨询QQ
热线电话