所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.156" (3.96mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 5 |
| Note | Contacts Not Provided |
| Number of Rows | 1 |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Standard Package | 1,000 |
| Contact Type | Female Socket |
| Contact Termination | Crimp |
| Locking system | lock |
| Mechanical mounting | for cable |
| Rated current | 7A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector variant | w/o terminals |
| Type of pin configuration | 1x5 |
| Connector type | female |
| Connector | plug |
| Gross weight | 0.96 g |
| Number of pins | 5 |
| Rated voltage | 250V |
| Connector series | VH |
| spg | 100 |
| Collective package [pcs] | 100 |
| Contacts pitch | 3.96mm |
| Connection principle | Wire-Board |
| Contact resistance | 10 mOhm |
| Connector Termination | Crimp Termination |
| Series | VH |
| Colour | white |
| Housing Material | Polyamide (PA/Nylon) |
| Temperature range | -25...+85 °C |
| Insulation resistance | 1000 MOhm |
| Cross-section AWG | 22...16 AWG |
| Connector Design | Single row |
| Poles | 5 |
| Combustibility class | UL 94 V-0 |
| Gender of contacts | Female |
| 触点数目 | 5 |
| 连接器类型 | 母座 |
| 系列 | VHR |
| 主体向性 | 直 |
| 安装类型 | 电缆安装 |
| 使用于 | VH 系列可断开压接型连接器 |
| 宽度 | 10.5mm |
| 外壳材料 | 聚酰胺 |
| 行数 | 1 |
| 深度 | 13.3mm |
| 长度 | 19.74mm |
| 节距 | 3.96mm |
咨询QQ
热线电话