所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2PLCC |
| Pin Count | 2 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 450(Max) mcd |
| Dominant Wavelength/Color Temperature | 630 nm |
| Peak Wavelength | 641 nm |
| Color | Red |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | PLCC-2 |
| LED Size | 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm |
| Illumination Color | Red |
| Wavelength/Color Temperature | 630 nm |
| Lens Color/Style | Water Clear |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Luminous Intensity | 450 mcd |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Rating | 130 mW |
| Factory Pack Quantity | 7500 |
| Part # Aliases | VLMS33S1T2-GS18 |
| Dominant Wavelength | 630 |
| Maximum Forward Current | 50 |
| Package Width | 2.8 |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 130 |
| Viewing Angle | 120 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.5 |
| Peak Wavelength | 641 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| LED Material | AlGaInP |
| Lens Dimensions | 2.4x2.4x0.85 |
| Supplier Package | PLCC |
| Standard Package Name | PLCC |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Package Length | 3 |
| High Brightness | No |
| Lead Shape | J-Lead |
| Series | * |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Luminous Flux @ Current - Test | 0.003lm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 2.4mm |
| Wavelength - Dominant | 630nm |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.80mm W |
| Millicandela Rating | 180mcd ~ 450mcd |
| Wavelength - Peak | 641nm |
| Current - Test | 30mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Height | 1.85mm |
| Lens Type | Clear |
咨询QQ
热线电话