所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Dominant Wavelength | 630 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Forward Current | 30 |
| Package Width | 2.8 |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 75 |
| Type | Uni-Color |
| Viewing Angle | 120 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Lens Appearance | Non Diffused |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.3 |
| Peak Wavelength | 643 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| LED Material | AlGaInP |
| Supplier Package | SMD |
| Standard Package Name | SMD |
| Mounting Orientation | Reverse Mount |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Number of LEDs | 1 |
| Package Length | 3.2 |
| Pin Count | 2 |
| Color | Red |
| Packaging | Tape and Reel |
| Package Height | 2(Max) |
| Intensity | 140mcd(Max) |
| Lens Shape Type | Circular |
| High Brightness | No |
| Unit Pack | 2000 |
| MOQ | 2000 |
| Series | * |
| Standard Package | 2,000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 2.2mm |
| Viewing Angle | 60° |
| Wavelength - Dominant | 630nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Millicandela Rating | 90mcd ~ 140mcd |
| Wavelength - Peak | 643nm |
| Package / Case | 2-SMD, Z-Bend |
| Current - Test | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Height | 1.90mm |
| Lens Type | Clear |
咨询QQ
热线电话