所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 2 Ohm |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 5 W |
| Product Height | 25.1 mm |
| Product Length | 13.2 mm |
| Temperature Coefficient | ±400 ppm/°C |
| Case Style | Ceramic |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 2 |
| Features | Flame Proof |
| Number of Terminations | 2 |
| Height | 1.024" (26.00mm) |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm) |
| Power (Watts) | 5W |
| Composition | Wirewound |
| Package/Case | Radial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话