所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SO N |
| Type | High Side |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage Range | 5.5 to 36 V |
| Minimum Output Current | 0.7 A |
| Supply Current | 1.5 mA |
| Maximum Power Dissipation | 4200 mW |
| Switch On Resistance | 0.135(Max) Ohm |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V to 36 V |
| Packaging | Reel |
| Supplier Package | SO N |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Supply Current | 1.5 |
| Switch On Resistance | 0.135(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Package Length | 5(Max) |
| Maximum Power Dissipation | 4200 |
| Minimum Output Current | 0.7 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | VN800PSTR-E |
| Unit Pack | 2500 |
| Standard Leadtime | 42 weeks |
| V(op,abs,max) | 41V |
| I(lim,max)/Ch | 2A |
| T(j,max) | 150°C |
| OL Detec.ad ON | YY/N/NA/NAN |
| Automotive | AEC-Q(100) |
| OL Detec.ad OFF | YY/N/NA/NAN |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| V(op,min) | 5.5V |
| T(j,min) | -40°C |
| I(lim,min)/Ch | 0.7A |
| Diagnostics | status |
| MOQ | 2500 |
| OL Detection | YY/N/NA/NAN |
| V(op,max) | 36V |
| Channels | 1 |
| Technology | VIP M0-3 |
| R(on,typ)/Ch | 135mOhm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 700mA |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Voltage - Supply | 5.5 V ~ 36 V |
| On-State Resistance | 135 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 2A |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | High Side Drivers |
| On Time - Max | 10 us |
| Output Current | 0.7 A |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Current - Max | 2.6 mA |
| On Resistance - Max | 135 mOhms |
| Off Time - Max | 40 us |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
咨询QQ
热线电话