所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Driver ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | High Side |
| Supply Voltage - Min | 5.5 V |
| Supply Current | 1.5 mA |
| Maximum Power Dissipation | 4200 mW |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SO-8 |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Outputs | 1 |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Life | Obsolete |
| Supplier Package | SO N |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 4200 |
| Supply Current | 1.5 |
| Input Voltage | -3 to 41 |
| Switch On Resistance | 0.135(Max) |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Output Current | 0.7 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 700mA |
| Standard Package | 100 |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 5.5 V ~ 36 V |
| On-State Resistance | 135 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 2A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Application | High Side |
| Dimensions | 5 x 4 x 1.25mm |
| Height | 1.25mm |
| Length | 5mm |
| Package Type | SO |
| Width | 4mm |
| Device Type | :High Side |
| Module Configuration | :High Side |
| Peak Output Current | :700mA |
| Supply Voltage Min | :5.5V |
| Supply Voltage Max | :36V |
| Driver Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Input Delay | :10µs |
| Output Delay | :40µs |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :800 |
| Channel Configuration | :1/1 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +150°C |
| Output Current | :0.7A |
| Output Resistance | :0.135ohm |
| Power Dissipation Pd | :4.2W |
| Supply Voltage Range | :5.5V to 36V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.00195 |
| Tariff No. | 85412900 |
咨询QQ
热线电话