所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3DPAK |
| Type | Low Side |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage Range | 45(Max) V |
| Minimum Output Current | 3.5 A |
| Supply Current | 0.1 mA |
| Maximum Power Dissipation | 35000 mW |
| Switch On Resistance | 0.12(Max) Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS | No |
| On Resistance (Max) | 120 mOhms |
| Supply Current (Max) | 0.1 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TO-252 |
| Output Current | 3.5 A |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Life | Obsolete |
| Supplier Package | DPAK |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Package Width | 6.2(Max) |
| Standard Package Name | DPAK |
| Package Height | 2.4(Max) |
| Supply Current | 0.1 |
| Switch On Resistance | 0.12(Max) |
| Tab | Tab |
| PCB | 2 |
| Package Length | 6.6(Max) |
| Maximum Power Dissipation | 35000 |
| Minimum Output Current | 3.5 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | D-Pak |
| On-State Resistance | 120 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 5A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话