所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6PDIP |
| Output Type | AC |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Isolation Voltage | 5300 Vrms |
| Typical Input Voltage | 1.2 V |
| Peak Output Voltage (Vdrm) | 600 V |
| Zero-Crossing Circuit | Yes |
| Maximum Input Voltage | 1.5 V |
| Maximum Output Voltage | 420 Vac |
| Maximum Reverse Voltage | 6 V |
| Operating Temperature | -40 to 100 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Triac & SCR Output Optocouplers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Device | PhotoTriac |
| Isolation Voltage | 5300 Vrms |
| Forward Current | 60 mA |
| Forward Voltage | 1.2 V |
| Maximum Trigger Current | 10 mA |
| Off-state Output Voltage - VDRM | 600 V |
| Maximum Continuous Output Current | 100 mA |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | PDIP-6 |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Package Height | 3.81(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Input Current | 60 |
| Maximum Continuous Output Current | 100 |
| Minimum Isolation Voltage | 5300 |
| Package Width | 6.5(Max) |
| PCB | 6 |
| Package Length | 8.7(Max) |
| Maximum Power Dissipation | 300 |
| Minimum Trigger Current | 10(Max) |
| Maximum Reverse Voltage | 6 |
| Pin Count | 6 |
| Lead Shape | Wide Lead Spacing Through Hole |
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 2000 |
| Series | * |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Output / Channel | 100mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10mA |
| Voltage - Off State | 600V |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Current - Hold (Ih) | 200µA |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 60mA |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | 5300Vrms |
| If - Forward Current | 60 mA |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Height | 3.81 mm |
| Length | 8.7 mm |
| Pd - Power Dissipation | 300 mW |
| Vf - Forward Voltage | 1.2 V |
咨询QQ
热线电话