PHOENIX CONTACT
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Electrical mounting | IDC |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | gold plated |
| Mechanical durability | 1000cycles |
| Multiplicity | 1 |
| Connector type | RJ45 |
| Number of pins | 8 |
| Type of pin configuration | 8p8c |
| Connector | plug |
| Gross weight | 0.01 kg |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Connectors application | wire, strand |
| Cable external diameter | 4.5...8mm |
| Connector variant | shielded |
| Connector series | Variosub |
| Ethernet category | Cat 5e |
| Wire size | 22...26AWG |
| Collective package [pcs] | 50 |
| spg | 50 |
咨询QQ
热线电话