所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Transistor Polarity | :NPN |
| DC Collector Current | :131A |
| Collector Emitter Voltage Vces | :3.3V |
| Power Dissipation Pd | :658W |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | :1.2kV |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| Transistor Case Style | :SOT-227 |
| No. of Pins | :4 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +150°C |
| Weight (kg) | 0.009 |
| Tariff No. | 85412900 |
咨询QQ
热线电话