所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Forward Current | 100 |
| Package Width | 2.8 |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 200 |
| Type | IrLED |
| Viewing Angle | 120 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 1.9 |
| Peak Wavelength | 850 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lens Shape Type | Circular |
| Lens Dimensions | 2.4x2.4x0.85 |
| Supplier Package | PLCC |
| Standard Package Name | PLCC |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Number of LEDs | 1 |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Intensity | 17mW/sr |
| High Brightness | No |
| Lead Shape | J-Lead |
| Unit Pack | 8000 |
| MOQ | 8000 |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 1.6V |
| Orientation | Top View |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 12mW/sr @ 100mA |
| Viewing Angle | 120° |
| Wavelength | 850nm |
| Standard Package | 8,000 |
| Current - DC Forward (If) | 100mA |
| Package/Case | 2-LCC (J-Lead) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话