Pepperl + Fuchs
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Detection Range | 20 → 120 mm |
| Detection Type | Diffuse |
| Electrical Connection | 4-Pin M12 Connector |
| Housing Material | Nickel Plated Brass |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | LED |
| Maximum Current | 200 mA |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Output Type | Push Pull |
| Response Time | 1 ms |
| Sensor Style | Barrel |
| Sensing Range Max | :120mm |
| Output Current | :100mA |
| Sensor Output1 | :Push Pull |
| Supply Voltage DC Min | :10V |
| Supply Voltage DC Max | :30V |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Length / Height | :79mm |
| Frequency | :300Hz |
| Frequency Response Max | :500Hz |
| IP / NEMA Rating | :IP65 |
| Operating Temperature Max | :55°C |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Output Current Max | :100mA |
| Sensing Distance Max | :100mm |
| Sensing Distance Min | :20mm |
| Sensing Range | :20mm to 120mm |
| Sensor Input | :Laser |
| Sensor Type | :Photosensor, Direct Detect with Background Suppression |
| Supply Voltage Max | :30VDC |
| Supply Voltage Min | :10VDC |
| Supply Voltage Range DC | :10V to 30V |
| Thread Size | :M18 x 1 |
| Weight (kg) | 0.04 |
| Tariff No. | 90318038 |
| Brand/Series | V18 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话