所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Heat Shrinkable Tubing |
| Material | Fluoroelastomer (Modified) |
| Color | Black |
| Minimum Shrink Temperature | + 175 C |
| Inside Diameter | 2 in |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Family | Heat Shrink Tubing |
| Features | Highly abrasion, cut-through resistant, withstands wide variety of fuels, lubricants, acids, highly corrosive fluids |
| Packaging | Spool |
| Series | VTN-200 |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | 05400740083 80610252175 |
| Shrink Temperature | 175°C |
| Inner Diameter - Recovered | 1.000" (25.4mm) |
| Length | 50.0' (15.24m) |
| Shrinkage Ratio | 2 to 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.065" (1.65mm) |
| Standard Package | 1 |
| Inner Diameter - Supplied | 2.000" (50.8mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 9 lbs |
咨询QQ
热线电话