所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 10@12VDC A |
| Maximum DC Voltage Rating | 12 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@24VDC VA |
| Contact Material | Silver Tin Oxide |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Mechanical Life | 250000 Cycles |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 10A (DC) |
| Features | Sealed - Fully |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 36.83mm x 21.08mm |
| Voltage Rating - DC | 12V |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Rocker Switches |
| Series | W |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话