所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Capacitors | 2 |
| Voltage - Rated | 25V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Standard Package | 4,000 |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.66mm) |
| Size / Dimension | 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm) |
| Capacitance | 470pF |
| Circuit Type | Isolated |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Tolerance | ±20% |
| Package/Case | 0504 (1410 Metric) |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Product | Ceramic Capacitor Arrays |
| Product Category | Capacitor Arrays & Networks |
| Voltage Rating | 25 V |
| Series | WxA |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 1 mm |
| Case Height | 0.66 mm |
| Case Width | 1.37 mm |
| Number of Elements | 2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
咨询QQ
热线电话