所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Style | Conformal |
| Diameter | 5.6mm |
| Dimensions | 5.6 Dia. x 12.7mm |
| Length | 12.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Maximum Temperature Coefficient | +200ppm/°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Minimum Temperature Coefficient | -200ppm/°C |
| Power Rating | 3W |
| Resistance | 100Ω |
| Technology | Wire Wound |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Termination Style | Axial |
| Tolerance | ±5% |
| Case Diameter | 5.6 mm |
| Product | Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Series | W20 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 350 C |
| Packaging | Ammo |
| Case Length | 12.7 mm |
| Type | Vitreous Enamelled Wirewound Resistors |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话