所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 10 Ohms |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 3 W |
| Temperature Coefficient | 75 PPM / C |
| Series | W20 |
| Termination Style | Axial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 350 C |
| Dimensions | 5.6 mm Dia. x 12.7 mm L |
| Packaging | Ammo |
| Product | Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Type | Vitreous Enamelled Wirewound Resistors |
| Voltage Rating | 100 V |
| Case Style | Conformal |
| Diameter | 5.6mm |
| Length | 12.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Maximum Temperature Coefficient | +200ppm/°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Minimum Temperature Coefficient | -200ppm/°C |
| Technology | Wire Wound |
| rohs | Compliant |
| Case Diameter | 5.6 mm |
| Case Length | 12.7 mm |
| Operating Temp Range | -55C to 200C |
| Failure Rate | Not Required |
| Construction | Cylindrical |
| Tolerance (+ or -) | 5% |
| Lead Spacing (nom) | Not Required mm |
| Power Rating(s) | 3 W |
| Military Standard | Not Required |
| Product Length (mm) | 12.7 mm |
| Product Depth (mm) | Not Required mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
咨询QQ
热线电话