所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0508 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.47 uF |
| Voltage | 10 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2.03 mm |
| Product Height | 0.965(Max) mm |
| Product Depth | 1.27 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Capacitor Arrays & Networks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.47 uF |
| Voltage Rating | 10 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Case Length | 1.27 mm |
| Case Width | 2 mm |
| Case Height | 0.95 mm |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Series | WxL |
| Capacitance - nF | 470 nF |
| Capacitance - pF | 470000 pF |
| Dissipation Factor DF | 10 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Type | SMD / SMT |
咨询QQ
热线电话