所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0612 |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Capacitors | 4 |
| Terminal Pitch | 0.76 mm |
| Capacitance Value | 0.01 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product | Ceramic Capacitor Arrays |
| Product Category | Capacitor Arrays & Networks |
| Voltage Rating | 50 V |
| Series | WxA |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 0.01 uF |
| Case Length | 1.6 mm |
| Case Height | 1.35 mm |
| Case Width | 3.2 mm |
| Number of Elements | 4 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
咨询QQ
热线电话