所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0612 |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Capacitors | 4 |
| Terminal Pitch | 0.76 mm |
| Capacitance Value | 0.033 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Capacitor Arrays & Networks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.033 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Elements | 4 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Case Length | 1.6 mm |
| Case Width | 3.2 mm |
| Case Height | 1.35 mm |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Series | WxA |
| Capacitance - nF | 33 nF |
| Capacitance - pF | 33000 pF |
| Packaging | Reel |
| Product | Ceramic Capacitor Arrays |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Type | Capacitor Array (IPC) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Height - Seated (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
| Circuit Type | Isolated |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Other Names | 478-7587-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话