所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Function | Temp Sensor |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 120 |
| Standard Package Name | QFP |
| Package Height | 1.4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Accuracy | ±3°C |
| Output Type | Digital |
| PCB | 48 |
| Interface Type | Serial (I2C) |
| Package Width | 7 |
| Supplier Package | LQFP |
| Package Length | 7 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Resolution | 8 |
| Pin Count | 48 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Sensor Type | External |
| Sensing Temperature | External Sensor |
| Supplier Device Package | 48-QFP (7x7) |
| Output Fan | Yes |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 250 |
| Output Alarm | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Topology | ADC, Fan Speed Counter, Register Bank |
| Package/Case | 48-LQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 120C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Temperature Sensor Function | Temp Sensor |
| Package Type | LQFP |
| Resolution | 8 b |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| 传感器类型 | External |
| 输出报警 | No |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 功能 | Hardware Monitor |
| 感应温度 | External Sensor |
| 封装/外壳 | 48-LQFP |
| 输出风扇 | Yes |
| 输出类型 | I²C™, ISA |
| 精度 | ±3°C(Max) |
咨询QQ
热线电话