所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Current Rating | 4A |
| Gender | Female |
| Housing Material | PA |
| IP Rating | IP69 |
| Mating Type | Push-Pull |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Number of Contacts | 5 |
| Series | 120085 |
| Voltage Rating | 250 V ac/dc |
| 触点类型 | 母座 |
| 连接器类型 | 母座 |
| IP 防护等级 | IP69 |
| 主体向性 | 直 |
| 最高工作温度 | +90°C |
| 最低工作温度 | -25°C |
| 连接器尺寸 | M12 |
| 额定电流 | 4A |
| 外壳材料 | PA |
| 触点材料 | 铜色 |
| 触点数目 | 4 |
| 触点电镀 | 金镀镍 |
| 额定电压 | 250 V 交流/直流 |
| 接合型 | 推挽式 |
| 系列 | 120085 |
咨询QQ
热线电话