所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 214 |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Rows | 2 |
| Height Above Board | 0.115" (2.92mm) |
| Mated Stacking Heights | 3mm |
| Standard Package | 500 |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Other Names | 670-1161-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | DIMM Connectors |
| Current Rating | 300 mA |
| Housing Material | Plastic |
| Voltage Rating | 500 VAC |
| Termination Style | Through Hole |
| Product | Micro DIMM |
| Length | 43.75 mm |
| Number of Positions / Contacts | 214 |
| Contact Plating | Gold |
| Type | DDR2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话